Stii sa faci anumite lucruri?! Arata-le si altora. Creaza-ti contul si incepe sa postezi. Site-ul care te ajuta sa te descurci singur.

Facebook Google+ Twitter
Autentifica-te, alege categoria dorita si scrie un tutorial chiar acum! Invata-i si pe altii sa faca ce stii tu sa faci.

Cum sa joci gratuit si legal printre cele mai bune jocuri in retea pentru PC

Vizualizari 2613
Pagina 1 din 1

Scrisde Idea Boy » 12 Mar 2014, 01:00

Advertisements:
Pentru cei care nu stiu, sunt si jocuri cu grafica de ultima generatie pentru PC pe care le puteti juca in retea gratuit si legal.

1. Pentru aceasta avem nevoie sa instalam intai programul "Steam" de la adresa: http://store.steampowered.com/about/
2. Dupa ce am copiat si instalat programul pe PC , il accesam si va trebuie sa ne cream un cont prin care vom avea acces la jocuri pe care le putem si cumpara la preturi foarte mici fata de cele din magazine. In plus avem posibilitatea sa instalam si jocuri gratuite care se pot juca in retea fara sa ne coste nimic.
3. Ca sa ne cream un cont nou, deschidem programul "Steam.exe" dupa ce l-am instalat pe PC. Odata deschis, facem click pe optiunea "Create a new account" =>
1 Steam New Account.jpg
1 Steam New Account.jpg (Vizualizat de 2613 ori)

"Create new account" => 'Next" => "I agree" => In aceasta fereastra ne vom alege Numele de utilizator dorit si o parola dupa care facem click pe "Next" => Acum vom introduce adresa noastra de e-mail si vom crea contul.
2 Create account.jpg
2 Create account.jpg (Vizualizat de 2613 ori)

4. Acum ca avem contul creat, daca ni se cere, la deschiderea programului 'Steam" vom introduce utilizatorul pe care l-am creat si parola si ne vom autentifica pe cont.
5. Dupa ce ne-am autentificat, facem click pe "Games" => "Free to play" iar de la aceasta optiune avem posibilitatea sa ne alegem jocul care dorim sa-l instalam.
3 Free games on Steam.jpg
3 Free games on Steam.jpg (Vizualizat de 2613 ori)

6. Facem click pe jocul care dorim sa-l instalam si pe urma click pe optiunea "Play game" dupa care ne alegem in ce director dorim sa se instaleze jocul si facem click pe "Next". Acum asteptam, ne putem desface o bere, suc sau cafea pana se copiaza jocul :).
4 Game download in Steam.jpg
4 Game download in Steam.jpg (Vizualizat de 2613 ori)

7. Odata ce avem jocul instalat, facem click pe "Games" din partea de sus => "View games library" , click pe jocul dorit si click pe "Play".
5 Play game in Steam.jpg
5 Play game in Steam.jpg (Vizualizat de 2613 ori)

De retinut!: Pentru majoritatea jocurilor aveti nevoie de un PC cat mai performant. Recomand jocurile:
- Blacklight
- Team Fortress 2
- Tribes
- Hawken
- World of Tanks
- Deceit
- Fortnite - Instaleaza intai Epic Games Launcher

Daca ti-a placut acest tutorial, nu uita sa-l dai mai departe pe Google+, Facebook, Twitter sau altele. Have fun ;)
Sponsored Links:
Ultima oară modificat în 05 Mai 2018, 14:01, modificat de 3 ori în total.
Idea Boy

Total puncte: 14

Tagsjoaca , online , gratuit , jocuri , retea

Distribuie pe:

Scrisde Razr » 01 Iul 2014, 10:19

Recomand si World of Tanks pe care il puteti instala gratuit de aici: http://worldoftanks.eu/en/content/docs/update/ dupa care trebuie creat un cont: https://worldoftanks.eu/registration/en/ si puteti juca gratuit si acest joc. Se joaca in retea, are grafica excelenta si merita incercat.
Razr

Total puncte: 39

Scrisde AmeliA » 19 Dec 2017, 23:35

Ar trebui sa adaugi la lista si jocul "Deceit" , acum se poate juca gratuit pe Steam. Distractie placuta.
AmeliA

Total puncte: 14

3 mesaje • Pagina 1 din 1
Sponsored Links:

Înapoi la Gaming

Sustine-ne printr-un simplu Like pe Facebook
x #{title}

#{text}