Stii sa faci anumite lucruri?! Arata-le si altora. Creaza-ti contul si incepe sa postezi. Site-ul care te ajuta sa te descurci singur.

Facebook Google+ Twitter
Autentifica-te, alege categoria dorita si scrie un tutorial chiar acum! Invata-i si pe altii sa faca ce stii tu sa faci.

Pentru această solicitare s-a scris un tutorial Cum se schimba o butelie ?

Daca nu gasesti un tutorial pe site pentru ce doresti, poti posta solicitarea ta aici ca ulterior cineva sa faca un material ajutator pentru cerinta ta.
Reguli
Daca nu gasesti un tutorial pe site pentru ce doresti, poti posta solicitarea ta aici ca ulterior cineva sa faca un material ajutator pentru cerinta ta.
Daca doresti sa raspunzi la o solicitare, inregistreaza-te, autentifica-te, alege categoria corespunzatoare si scrie tutorialul.
La final, posteaza link-ul de la tutorialul care l-ai scris in solicitarea corespunzatoare. Atat de simplu este!
Vizualizari 1993
Pagina 1 din 1

Scrisde Lili » 13 Sep 2014, 14:42

Buna, ma poate ajuta cineva cu un tutorial despre cum se schimba butelia de la aragaz? Multumesc.
Lili

Total puncte: 33

Distribuie pe:

Scrisde George » 25 Sep 2014, 08:05

Buna!In primul rand opreste toate robinetele de gaz (de la butelie si aragaz).To ce iti trebuie este o cheie fixa care sa se potriveasca la piulita furtunului de gaz (de 24 mm sau 27 am intalnit).Pentru a desface piulita trebuie sa rotesti in dreapta,contrar celor obisnuite.Pui butelia noua,fiind atent la garnitura aceea micuta sa nu o pierzi,sau daca ai una noua,sa o pui pe aia.Infiletezi piulita pe butelia cea noua,si o strangi in sens opus celui de desfacere,adica in stanga.Sper ca am fost de folos!
George

Total puncte: 0

Scrisde Vali Gherescu » 28 Sep 2014, 16:20

Buna, am facut si un tutorial pentru solicitarea ta: viewtopic.php?t=255 . Pt. cine mai are nevoie, spor la treaba ;)
Vali Gherescu

Total puncte: 37

Scrisde Lili » 03 Oct 2014, 01:21

Multumesc amandurora pentru ajutor, am reusit sa ma descurc prin indicatiile date. Sa mai foloseasca si la altcineva daca are nevoie ;)
Lili

Total puncte: 33

4 mesaje • Pagina 1 din 1

Înapoi la Solicitari

Sustine-ne printr-un simplu Like pe Facebook
x #{title}

#{text}