Stii sa faci anumite lucruri?! Arata-le si altora. Creaza-ti contul si incepe sa postezi. Site-ul care te ajuta sa te descurci singur.

Facebook Google+ Twitter
"Educatia are ca scop formarea caracterului." – Herbert Spencer
loading...

Cum sa iti decorezi un pahar folosind oja

Vizualizari 279
Pagina 1 din 1

Scrisde AnaD98 » 20 Sep 2016, 11:00

Advertisements:
Exista multe modalitati de a imbunatati sau obtine un design, modalitati de a ne decora camera sau diverse obiecte aparent banale. Iata un exemplu de cum sa modifici o cana sau un pahar simplu, astfel incat sa iasa in evidenta. Eu una am folosit aceasta procedura strict pentru a face un decor, nu neaparat pentru a utiliza paharul, insa se poate si asta, daca nu impanzesti oja pe intreaga suprafata.

1. Pentru inceput ai nevoie de un pahar simplu, preferabil pe care nu l-ai mai folosit de mult, in caz ca doresti doar sa ii faci un design. Eu am folosit unul transparent, insa functioneaza foarte bine si cu o cana alba, culorile iesind mai bine in evidenta.

pahar.jpg
pahar.jpg (Vizualizat de 279 ori)

2. Este posibil ca paharul sa aiba urme, asa ca va trebui il cureti bine, eventual folosind alcool.

curata paharul.jpg
curata paharul.jpg (Vizualizat de 279 ori)

3. Ia un vas si pune apa in el, apoi alege niste nuante de oja pe care nu le-ai prea folosit. Poti combina orice culori doresti si oricate. Eu am ales un negru, un verde aprins si un albastru deschis. Daca te razgandesti, poti sa adaugi apoi si altceva, cum ar fi un rosu.

vas cu apa si culori.jpg
vas cu apa si culori.jpg (Vizualizat de 279 ori)

4. Toarna culorile in apa, in cantitile dorite. Eu am adaugat mai intai negru, apoi pe rand celelalte, iar la final, am mai pus inca o data din fiecare. Am adaugat si rosu apoi, iar cu un instrument ascutit, fie o scobitoare sau o pensula, aduna culorile, sa fie cat mai intrepatrunse sau, daca reusesti, poti crea o forma. Insa nu este neaparat necesar, pentru ca odata ce culorile intra in contact cu paharul, forma nu ramane.

amesteca toate culorile.jpg
amesteca toate culorile.jpg (Vizualizat de 279 ori)

5. Introdu paharul in vas, invatindu-l si incercand sa iei cai mai mult culoarea pe el. Se va crea mai mult o dezordine a culorilor, dar efectul este unul placut. Lasa paharul sa se usuce pentru un timp, iar asta e tot.

rezultat final.jpg
rezultat final.jpg (Vizualizat de 279 ori)

Asa cum am mentionat, eu il folosesc ca element de decor, si nu neaparat pentru a bea din el. Daca il folosesti si in acest scop, nu intinde oja pana in varf si ai grija sa nu o introduci pe partea de interior. Mult succes! :) ;)
Sponsored Links:
Ultima oară modificat în 20 Sep 2016, 11:01, modificat 1 dată în total.
AnaD98

Total puncte: 13

Sponsored Links:

Distribuie pe:

1 mesaj • Pagina 1 din 1
Citeste si:
Sponsored Links:
Cum sa desenezi diverse animale folosind cifre sau litere ca baza
în Activitati si recreere
de AmeliA » 08 Sep 2015, 09:35
Răspunsuri 0
Vizualizări 18770
Cum tratezi raul de miscare folosind remedii naturiste
în Sanatate
de mihaitanasele » 05 Sep 2014, 18:31
Răspunsuri 0
Vizualizări 737
Cum sa faci un site folosind Adobe Dreamweaver CC (ptr.incepatori)
în Programare
de joglas » 26 Iun 2016, 16:13
Răspunsuri 0
Vizualizări 492
Cum se face un CD bootabil cu Windows folosind Nero 8
în PC
de gigichelu » 27 Noi 2013, 02:44
Răspunsuri 0
Vizualizări 17063
Cum să tratezi insomnia folosind remedii naturiste
în Sanatate
de mihaitanasele » 05 Sep 2014, 20:55